Palveluverkosto

Ohjaamon yhteistyötahot

Kaupungin ja TE-palveluiden nettisivut

Savonlinnan nuorisotyön yhteystietoja

Etsivä nuorisotyö

Avaa Etsivä nuorisotyön nettisivut

 

Etsivät nuorisotyöntekijät

Eeva Karjalainen,  044 417 4248, eeva.karjalainen@savonlinna.fi

Sariia Linnamurto, 044 417 4250, sariia.linnamurto@savonlinna.fi

Pekka Loikkanen, 044 417 4247, pekka.loikkanen@savonlinna.fi

Riina Rauhamäki, 044 417 4255, riina.rauhamaki@savonlinna.fi

Savonlinnan nuorisotyö:

Avaa Savonlinnan nuorisotyön nettisivut

Kia Lämsä, 044 417 4283, kia.lamsa@savonlinna.fi

Inka Mustasilta, 044 417 4280, inka.mustasilta@savonlinna.fi

 

Nuorisoverstas, Telakkatie 9:

Altti Rautiainen, 044 417 4244

Vesa Rautiainen, 044 417 4245

Heikki Juuti, 044 417 4246

Asuntopalvelut ja asumisneuvonta

savut-logo-nelio-valkoinen-tausta

Savonlinnan Asuntopalvelut ja nuorten asumisneuvonta:

Avaa Savonlinnan Asuntopalvelun nettisivut

Asumisneuvojat

Henna Kristiansson 050 534 5087, henna.kristiansson@savut.fi

Jouni Mehtonen, 050 340 5193, jouni.mehtonen@savut.fi

Sosterin aikuissosiaalityö:

Avaa Sosterin aikuissosiaalityön nettisivut

Apua päihdeongelmiin

ahdistunut-mies-rannalla

Sosterin päihdepalvelut:

Avaa Sosterin päihdehuollon nettisivut

A-klinikka, keskussairaalalla:

Puh: 044 417 3751

Avaa Savonlinnan A-klinikan nettisivut

Päihdekuntoutus­keskus, terveysasemalla:

Puh: 044 417 4364

Avaa päihdekuntoutuskeskuksen nettisivut

Ohjaamon oma päihdetyöntekijä Jonna Kautonen

Tavoitat Jonnan Ohjaamon kautta:

soita 044 417 4207 tai

laita WA numeroon 044 417 4207

Terveysneuvonta- ja neulanvaihtopiste Siili

Osoite: Keskussairaalantie 6, F-rakennus

Puh: 044 417 3359

Avaa Terveysneuvonta- ja neulanvaihtopiste Siilin nettisivut

Työllisyyspalvelut

Savonlinnan kaupungin työllisyyspalvelut:

Avaa Työllisyyspalveluiden nettisivut

Olavinkatu 27, kaupungintalon G-rappu

Puh: 044 417 4187

Savonlinnan Seudun Ohjaamo, Sääminkitalo

Päivystys arkisin 8-16: 044 417 4207

Koordinaattori: 044 417 4234

Työpaja Telakka

Telakkatie 9

Työpaja Telakan yhteystiedot tiimeittäin löytyvät täältä

Kerimäen pajat - Puuverstas:

Kerimäki koulukeskus C-rakennus, Koulutie 4

Juha-Pekka Honkanen 044 417 4186

Eemeli Lahtinen 044 417 4232

Kerimäen Touhutupa, käsityöt:

Lemmenmäentie 5 B

Outi Kuikka 044 417 4147

Jaana Käyhkö 044 417 4156

Sirpa Karvinen 044 417 4106

Lisätietoja Kerimäen työpajoista Savonlinnan kaupungin sivuilta tästä linkistä

Koulutoimi ja TE-palvelut

Koulutoimen kuraattorit:

Katso lisätietoja Savonlinnan kaupungin sivuilta tästä linkistä

Mertala

Lipsanen Hanna-Leena, koulukuraattori

Puh. 044 417 4541

hanna-leena.lipsanen@savonlinna.fi

Talvisalon Muurarinkadun toimipiste ja Lyseon lukio

Furrer Patricia, vastaava kuraattori

044 417 4522

patricia.furrer@savonlinna.fi

Juvolan, Kulennoisten ja Punkaharjun koulu sekä Taidelukio

Käpykangas Mari

044 417 5456

mari.kapykangas@savonlinna.fi

Talvisalon koulun Heikinpohjan toimipiste sekä Kallislahden, Kellarpellon ja Pihlajanimen koulu

Kokkonen Pauli

044 417 4533

pauli.kokkonen@savonlinna.fi

Ammattiopisto SAMIedu, Tanhuvaaran urheiluopisto

Rantanen Sari

044 417 4217

sari.rantanen@savonlinna.fi

TE-palvelut:

Nuorten asiantuntijat

Merja Juuti-Kohonen, merja.juuti-kohonen@te-toimisto.fi

Henna Rask, henna.rask@te-toimisto.fi

Arja Väisänen, arja.vaisanen@te-toimisto.fi

Ammatinvalinta­psykologi

Petri Auvinen, petri.auvinen@te-toimisto.fi

Ohjaamossa sinua auttavat

karoliina-helander-ohjaamo-savonlinna

Karoliina Helander

OHJAAMOKOORDINAATTORI (opintovapaalla 1.10.20 alkaen)

karoliina.helander@savonlinna.fi
044 417 4234

kalle-asikainen-ohjaamo-savonlinna

Kalle Asikainen

OHJAAMOKOORDINAATTORI AJALLA 1.10. - 31.12.20, TYÖNSUUNNITTELIJA, TYÖVALMENTAJA

kalle.asikainen@savonlinna.fi
044 417 4207

Tule käymään Ohjaamolla

Laita viestiä!

Ohjaamo välittää viestisi oikealle henkilölle, joten laita viestiä vaikka et tiedä kenelle sen tulisi mennä